Cryo

Kryogenika hudebních nástrojů

Proces hlubokého zmražení méně než -180°C nabízí signifikantní zlepšení kvality resonance u dechových nástrojů za několik posledních desetiletí. Zbytkové napětí, které je uvnitř nástroje vytvořené výrobou, se kryogenním ošetřením uvolní. Dechové nástroje pak reagují na tento proces tím, že zvyšují kvalitu tónu, hlasitost a zvyšují či snižují rozsah. Toto umožňuje Vašemu nástroji hrát tak, jak byl původně navržen. Druhotný efekt je, že se nástroje snáze čistí.

Piana, kytary, cimbály, saxofony, trumpety, trombony a celá řada dalších dechových, ale i kovových strunných nástrojů může také těžit z kryogeniky. Nejen, že struny budou znít déle, ale budou mít i delší životnost. To je hlavní benefit pro koncertní haly, auditoria a jakákoliv jiná místa, kde jsou nástroje často používány. Bez ohledu, zda jste utratili stovky nebo stovky tisíc korun za Váš nástroj, pomůžeme Vám maximalizovat Vaší investici a zajistit kvalitní zvuk na roky dopředu.

Prodlužte dobu tónu, zkraťte čas čištění nástroje, hrajte zvučně každý den.

„Honzovi jsem na zmražení dal svoji nejoblíbenější hubici – kovového Zinnera 7. Hlavní rozdíl po „kryoterapii“ slyším v tom, že ve spodním rejstříku (řekněme do e nebo g1) je slyšet víc alikvotních tónů. Hubice zní daleko lépe, když hraju forte, není to jen ostré a nahlas.

Co je nejdůležitější, hubice neztratila svůj zvukový charakter. Nezměnila se ani v Dukoffa, ani v Larsena.“

Jakub Doležal 7.4.2020 FB – Atelierhm.cz

cs_CZ