Servis
"Provádíme vždy s maximální péčí."
více
Výroba
Soudky, esa, jednotlivé díly.
více
Úpravy
"Hudební nástroj může být nejen opraven, ale i vylepšen."
více
Reference
více
Předchozí snímek
Další snímek
Jan Provazník

Vážení hudebníci,

během studií na American School Of Modern Music v Paříži jsem se setkal s mnoha zajímavými odborníky z oblasti výroby a servisu dřevěných dechových nástrojů. V Le Menetrier, později Total Music/Musikia jsem měl možnost konzultovat problematiku diagnostiky, akustiky, mechanických vlastností jednotlivých materiálů s výjimečnými lidmi z výrobního procesu. Jako aktivní hráč jsem si zde během osmi letého působení více uvědomil, jak je důležité nástroj nejen opravit, ale i optimálně přizpůsobit individuálním požadavkům konkrétního hráče.

I špičkový hudební nástroj totiž vychází z výroby „zprůměrován“ pro co nejširší potřebu všem instrumentalistům, není „ušitý na míru.“ Přitom je to velice důležité, neboť zásadním kritériem v oblasti interpretačního umění je prvek inspirace, který však přichází ve chvíli, kdy je instrumentalista ztotožněn se svou vnitřní sluchovou představou. Hudební nástroj se pomyslně stává prodlouženou rukou, tělem instrumentalisty a měl by být, proto co nejvíce doladěn do všech možných detailů.

V tomto směru se snažím hledat optimální řešení v mé profesi směrem k vám, hudebníkům. Využívám moderní technologie CT skenování, 3D modelování, CNC obrábění, CRYO, atd. Ve svém procesu vzdělávání neustále pokračuji konzultacemi s mými zahraničními kolegy i s profesionálními hudebníky, kteří mají touhu posouvat nástrojovou kvalitu k jedinečnosti krásy hudby. 

Od března 2022 se stal Atelier H&M profesionálním partnerem Henri Selmer Paris.

Naší snahou je pro Vás vytvořit nadstandardní podmínky poskytovaného
servisu, ale i zajistit výběr nástrojů ať už v Paříži nebo u nás.

Reference

Autorizovaný servis a zastoupení

Buffet Crampon
cs_CZ